reklama
reklama
1. 3. 2012 | poslední aktualizace: 2. 3. 2012  16:46
Tajemný život Putinovy rodiny

Manželka v klášteře a tajemný život dvou dcer. Seznamte se s rodinou Vladimira Putina

Jsou mladé, krásné a i když by mohly patřit mezi nejsledovanější "celebrity" světa, moc se toho o nich neví. Jejich otec Vladimir Putin ale tvrdí, že jeho dvě dcery žijí úplně obyčejný život a neangažují se v politice ani ve světě byznysu. Dělají mi radost, díky Bohu, dodává hrdý otec.
Čtěte více o: Rusko | Putin Vladimir
Dcery Vladimira Putina Máša (vpravo) a Káťa
Dcery Vladimira Putina Máša (vpravo) a Káťa
foto: kremlin.ru

Mnoho světových politiků se svými vzornými rodinami doslova chlubí. Kandidáti na amerického prezidenta na jejich dokonalosti často stavějí své kampaně a běda tomu, na kterého se provalí nějaký ten rodinný hřích s označením "nepřijatelný".

Opěvovanou první dámou je Carla Bruniová-Sarkozyová stejně jako Michelle Obamová, která se svým programem namířeným proti dětské obezitě často vystupuje v médiích či na veřejnosti. Vedle obyčejných smrtelníků.

A hodně se mluvilo a mluví i o osobním životě "svrženého" Silvia Berlusconiho, lva salonů a milovníka mladých krásných žen. I když ten o pozornost příliš nestál. Naopak o rodině jeho velice blízkého přítele Vladimira Putina, který s ním často trávil svou letní dovolenou, se neví téměř nic.

reklama

Ruský premiér a brzy, už v neděli, pravděpodobně znovuzvolený prezident má manželku Ljudmilu a dvě dcery, Mášu a Káťu. Tedy Marii a Jekatěrinu.

Podívejte se na infografiku o prezidentských volbách v Rusku. Pro větší přehlednost doporučujeme si ji rozkliknutím zvětšit.

infografika: Prezidentské volby v Rusku
Vladimir Putin

Vladimir Putin se s půvabnou letuškou Aeroflotu oženil v roce 1983 v Petrohradu. O dva roky později se jim narodila první dcera, hned další rok přišla dcera druhá. A pak už následovala jen řada dohadů a fám, které většinou oficiálně odmítal jak Putin, tak Kreml.

Z Putinových dcer jsou teď dospělé ženy. Jedna prý studovala biologii a druhá se věnovala studiu japonského jazyka a historii, prozradil jednou sám hrdý otec.

Hovoří čtyřmi světovými jazyky, jinak prý ale žijí úplně obyčejným životem. A to i přesto, že jejich otec byl, a nejspíš opět bude, jedním z nejmocnějších lidí na celé planetě.

"Nezapojují se do politiky, ani do světa byznysu. Díky Bohu," prohlásil Putin v rozhovoru s televizní stanicí Channel One. "Vedou úplně obyčejný - a to chci zdůraznit - život. A z toho mám radost," dodal s tím, že s oběma má vřelý přátelský vztah.Maria Putinová se svými rodiči

Jak ale teď Máša a Káťou vypadají, ruská veřejnost netuší.

Jednou na internet sice unikla fotka, na které má se svými rodiči být starší Maria, zda je to ale opravdu ona, nikdo nepotvrdil.

Hodně se psalo i o jejich intimním životě. Obě se měly už několikrát provdat, pokaždé za někoho jiného, a podle různých zpráv žijí takřka po celém světě.

Například Káťa se měla podle listu Korea Joongang Daily vdát za svého dlouholetého korejského přítele Jun Jong-gua, syna admirála jihokorejského námořnictva, který v devadesátých letech pracoval na korejské ambasádě v Moskvě.

Mladý Jun to ale sám později popřel. "Známe se více než deset let, ale svatbu neplánujeme. Je mi teprve 26 let, a to je příliš málo na to, abych nad svatbou přemýšlel," řekl pro list Chosun Ilbo.

Stejně málo se ví i o životě Putinovy manželky. Měli se prý rozvádět, což pár popřel přímo před televizními kamerami. Ljudmila ale tehdy už neměla na prstu snubní prstýnek, všímala si média.

Jistou roli v údajném rozchodu měla sehrát bývalá úspěšná gymnastka Alina Kabajevová, členka Putinovy strany, napsal v roce 2008 Moskovskij Korrespondent. Premiér se s Ljudmilou prý už rozvedl a teď plánuje svatbu další. Putina to rozčílilo a ještě ten samý den vydavatel Alexander Lebedev list zavřel, kvůli finančním ztrátám.

Před dvěma lety se mezi bloggery rozšířila další zpráva o Putinově manželce. Premiér ji prý nechal přesunout do kláštera v Pskovské oblasti. Ruská ortodoxní církev to odmítla, Putinova kancelář nechtěla komentovat. Vstup do komplexu nicméně najednou začali hlídat dva strážci a místní obyvatelé mluvili o náhlé mnohamilionové rekonstrukci kláštera.

"Mohu vám na sto procent říct, že tam (Ljudmila) žije," řekl magazínu TIME Vasilij Dvorničenko, člen představenstva obce. "Nesledoval jsem sice klášter z helikoptéry, ale vím to. Všichni to vědí," dodal.

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Jeeeen počkééééééj! (vlk)
Zajíííííííííciiiiii!
my Vam to (cekista)
cechaci spocitame az se vratime!
Manželka v klášteře a tajemný život dvou dcer. Seznamte se s rodinou Vladimira Putina (anonym)
To je pro nás skutečně nosná zpráva od paní redaktory. Mrzí ji,...
??? (kwala)
Skutečně mají obě dcery fotku po narození z roku 1985?
Re: Manželka v klášteře a tajemný život dvou dcer. Seznamte se s rodinou Vladimira Putina (PK)
Proč by ne? jedna na začátku roku a druhá na koci
Zobrazit diskusi

Nový občanský zákoník

Postavení společníků veřejné obchodní společnosti a komanditní společnosti

Největší změna soukromého práva za 20 let.
Co se změní pro vás?

Vstupte do speciálu iHNED.cz
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Volby, ilustrační foto
Matěj Smlsal
Volby 2014
Do komunálních voleb jde letos 230 tisíc lidí. Nejvíce z nich se jmenuje...
VIDEO
Gazprom prý není schopen uspokojit rostoucí poptávku z EU
ČTK
Podle ředitele společnosti Gazprom nedokáže ruský producent zemního plynu...
reklama
reklama
reklama