Taneční sál, lázně, apartmá pro hosty, vícepatrová garáž a mnoho terasovitých zahrad. Jeden z nejbohatších Indů Mukeš Ambani nechal poprvé nahlédnout do svého domu, který je považován za nejdražší na světě.

Budova se jmenuje Antilia podle bájného ostrova v Atlantiku. Stojí v luxusní ulici Altamont Road v Bombaji, má 27 pater a podle nepotvrzených zpráv citovaných zpravodajským serverem BBC stála přes miliardu dolarů.

Ti, kdo ji navštívili, prý hovořili o mramorových podlahách, heliportech a místnosti se sněhem. Tisk ale spekuloval, že rodina v domě možná vůbec nežije. Podle některých za to mohlo uspořádání rozcházející se s indickou naukou o vlivu slunce a planet v architektuře vastu šástra.

Rodina o svém sídle dosud mlčela. Ambaniho manželka Nita ale nakonec poskytla rozhovor časopisu Vanity Fair. Řekla v něm, že některé informace v médiích byly přehnané a rodina se do domu nastěhovala v září.

Na snímky z nejdražšího domu světa se můžete podívat v článku BBC

"Domov jsme si zařídili úplně nahoře, protože jsme chtěli sluneční světlo... takže to je vyvýšený dům na vrchu zahrady," uvedla Ambaniová v interview, které časopis otiskl v červnovém čísle. "Moderní domov s indickým srdcem" podle ní zdobí vzácné dřevo, mramor, perleť a výrobky z křišťálu indických umělců a řemeslníků. V rozvržení domu prý hrály prim lotos a slunce.

Podle novináře Vanity Fair, který získal bezprecedentní přístup do domu, má mnoho z místností velmi vysoké stropy.

Syn pumpaře s miliardami dolarů na kontě

Budova tak má ve výsledku asi 170 metrů, což odpovídá výšce čtyřicetipatrového domu. Na fotografii jedné z místností je vidět pokoj s prosklenou stěnou a sedacími soupravami.

Stavbu, která má vlastní stránku na internetové encyklopedii Wikipedia, ale někteří kritizovali. Pro Bombaj, kde miliony lidí žijí v chudinských čtvrtích a statisíce nemají střechu nad hlavou, je podle nich Antilia moc veliká.

Ambani je synem bývalého pomocníka na pumpě, jenž vybudoval mocnou obchodní společnost. Časopis Forbes v roce 2011 jeho majetek odhadl na více než 27 miliard dolarů (536,5 miliard korun).