reklama
reklama
14. 4. 2012 | poslední aktualizace: 15. 4. 2012  09:55
Topolánek: ODS opouští svůj program

Probuďte se, ODS už nehájí ani svobodu, ani kapitalismus, píše Topolánek své straně

Naše vláda se stále více odchyluje od dlouhodobého programu ODS... Dnes dochází k demontáži všeho pozitivního, co jsme krvavě a za cenu velkých ztrát prosadili v mých dvou vládách..., těmito slovy se obrátil na ODS její bývalý předseda Mirek Topolánek.
Čtěte více o: ODS | Topolánek Mirek | vláda
Mirek Topolánek
Mirek Topolánek
foto: Václav Vašků

Bývalý premiér a předseda ODS Mirek Topolánek vyzývá v dopise členy strany, aby se vzbouřili proti ústupkům od programu občanské demokracie.

Uvedl to Týden.cz, který má Topolánkův dopis k dispozici. Expremiér kritizuje současné vedení strany například za to, že přistoupilo na sedmiprocentní zvýšení daní pro lidi vydělávající nad 100 tisíc korun měsíčně, což označil za milionářskou daň, "vlajkovou loď všech levicových neokomunistických formací".

reklama

"ODS dnes opustila svou misi, ztratila a ztrácí voliče, nic nenabízí, nemá srozumitelný program, nehájí ani svobodu, ani kapitalismus," sděluje Topolánek spolustraníkům.

"Prosím vás a vyzývám vás! Probuďme se a zastavme ten pád," stojí v dopise Podle Topolánka vláda nutí živnostníky ke složitému účtování a vadí mu rovněž, že ustoupila Věcem veřejným, a ponechala částečnou valorizaci důchodů.

"Naše vláda se stále více odchyluje od dlouhodobého programu ODS... Dnes dochází k demontáži všeho pozitivního, co jsme krvavě a za cenu velkých ztrát prosadili v mých dvou vládách... Realizujeme politiku levého středu, politiku našich soupeřů, politiku ústupků, politiku vedoucí do pekel," píše občanským demokratům.

Expremiér kritizuje i to, že se strana nepostavila za Pavla Béma a exministra životního prostředí a nynějšího místopředsedu ODS Pavla Drobila v kauzách spojených s odposlechy.

"Dokonce (ODS) nebrání ani své vlastní členy před útoky ze strany VV-ABL, které jako koaliční partner mají na svědomí nelegální sledování a sbírání kompromitujících materiálů na činitele ODS. (Což se týká i afér místopředsedy Pavla Drobila a bývalého pražského primátora Pavla Béma)," uvádí Topolánek.

 

Odposlechy telefonních hovorů Béma s lobbistou Romanem Janouškem totiž údajně unikly od BIS do bezpečnostní agentury ABL, a následně i do médií.

Přitom Topolánek na konci března v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes kritizoval současného šéfa ODS a vlády Petra Nečase za to, že se Béma nezbavil již dříve. Nečas tehdy na tiskové konferenci po jednání kabinetu v reakci na tento rozhovor prohlásil, že expremiér je soukromá osoba, a tak má právo říkat si, co chce.

"Zda z jeho výroků plyne, nebo neplyne to, že stále po dvou letech z něho nevyprchala hořkost, že není předsedou ODS, to ponechám ostatním, nechť to posoudí," řekl premiér.

Autoři: ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Topol (bendas)
Stále kvokááááááááááááá s typicky tupým výrazem.......
Topol (pavzka)
Topol byl dobrý,ale sám sebe se odrovnal,doufám,že Petr Nečas...
ALTERNATIVA (JEDINÁ)
Volit KOMUNISTY!
Alternativa (královna z horní dolní)
Nejhorší možná!
Re: Probuďte se, ODS už nehájí ani svobodu, ani kapitalismus, píše Topolánek své straně (joszet)
Doufám,že Tluchoře pošlou až na konec řady!A takový to byl sympatický...
Zobrazit diskusi

Nový občanský zákoník

Postavení společníků veřejné obchodní společnosti a komanditní společnosti

Největší změna soukromého práva za 20 let.
Co se změní pro vás?

Vstupte do speciálu iHNED.cz
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Rozhlas, ilustrační foto
Matěj Smlsal
Český rozhlas vydal přísná předvolební pravidla, která mají zajistit...
VIDEO
Diváci přicházejí 13. září v Praze na koncert skupiny Kabát k 25. výročí vzniku kapely.
Jan Kubita
Město na koncert věnovalo jeden tisíc korun. Jde o symbolickou částku....
reklama
reklama
reklama