reklama
reklama
6. 3. 2012 | poslední aktualizace: 6. 3. 2012  19:06
Soud s Bártou: Svědčila Kočí

Soud s Bártou: Testovali jsme, jak rychle dá policie vědět šéfům VV, řekla svědkyně

U Obvodního soudu pro Prahu 5 v úterý pokračoval druhým dnem proces s předsedou poslanců VV Vítem Bártou, viněným z uplácení svých spolustraníků. Kristýna Kočí zopakovala, že jí Bárta nabídl půl milionu korun za loajalitu. Podle Kočí asistentky byla poslankyně po předání peněz hysterická.
Jaroslav Škárka a Kristýna Kočí
Jaroslav Škárka a Kristýna Kočí
foto: ČTK

Bývalá poslankyně Věcí veřejných Kristýna Kočí i při úterním líčení před Obvodním soudem pro Prahu 5 potvrdila svou dřívější verzi o uplácení v nejmenší vládní politické straně a podrobně popsala, jak k údajné korupci došlo.

Společně se svou asistentkou Alenou Maršálkovou patřila Kočí ke klíčovým svědkyním úterního druhého dějství procesu, který je naplánován na celý tento týden a v němž je hlavním obžalovaným šéf poslanců VV a ideový vůdce partaje Vít Bárta. Za úplatkářství mu hrozí šestiletý trest.

reklama

Kočí soudci Janu Šottovi vyprávěla, jak jí šéf poslaneckého klubu VV Vít Bárta nabízel půl milionu korun v obálce za to, aby přestala s výpady proti jeho osobě a začala být zase loajální.

"Dal mi obálku do desek a řekl, že je potřeba, abych zase začala být loajální, že mám dělat svoji práci a stmelovat klub a nevystupovat proti němu. A pak řekl, ať si to přepočítám," uvedla Kočí před soudem. Pak prý okamžitě kontaktovala tehdejší PR manažerku strany Alenu Maršálkovou a společně se radily, co s tím udělají.

Co všechno se v úterý dělo u soudu čtěte ZDE

"Poslankyně Kočí plakala, byla hysterická, já jsem si myslela, že se zhroutí," popsala Maršálková, která nyní pracuje pro Kočí a také pro poslance Jaroslava Škárku, jenž měl rovněž od Bárty dostat úplatek (170 tisíc korun). Ovšem část peněz utratil, a proto dnes také sedí na lavici obžalovaných a může dostat tříletý trest.

Kočí se bála

Maršálková se podle svých slov ptala, co se stalo, a Kočí jí řekla, že dostala úplatek. Na policii ale podle ní odmítla Kočí jít. Bála se prý kvůli tomu, že ministerstvo vnitra tehdy řídil předseda VV Radek John.

Maršálková potvrdila také to, že Kočí o předání peněz v tentýž den večer informovala poslance Škárku, Jiřího Rusnoka a Dagmar Navrátilovou. Od Škárky se Kočí přitom dozvěděla, že také dostal peníze, a dohodli se, že po jeho návratu z Kazachstánu podají společné trestné oznámení. To podle Maršálkové udělali.

Ještě předtím podle ní ale Škárka podal jedno oznámení v Horních Počernicích, o čemž se prý ihned dozvěděli Bárta a John. Policista, se kterým Škárka v Počernicích mluvil, prý po něm peníze od Bárty ale nechtěl, doplnila Maršálková, která tam Škárku doprovázela.

"Chtěli jsme si ověřit, jak rychle se k nim (myšleni Vít Bárta a Radek John - pozn. red.) ta informace dostane. Při podání vysvětlení policisté prý pořád někam telefonovali," uvedla Maršálková.

Bárta se prý domlouval s Klausem

Kočí u soudu titulovala Víta Bártu výhradně spojením "pan obžalovaný". A když popisovala poměry ve straně, přirovnala je k totalitě řízené Bártou. Jako příklad porušování demokracie uvnitř strany uvedla údajná Bártova jednání s Hradem.

"Klub VV o něčem diskutoval, na něčem se dohodl, ale nakonec jsme se dozvěděli, že si pan obžalovaný Bárta den předem zajel na schůzku s panem prezidentem a dohodl se bokem," řekla Kočí.

Bárta při svědecké výpovědi Kočí i Maršálkové jen nesouhlasně kroutil hlavou a smál se. Od začátku kauzy se hájí tím, že nešlo o žádný úplatek, ale o půjčku, o niž si Kočí sama řekla.

Bárta dostal společně s druhým obžalovaným, Jaroslavem ŠKárkou, největší prostor k vyjádření v pondělí. Ale překvapení nezaznělo: zatímco Škárka hovořil o úplatcích, Bárta trvá na tom, že peníze poslancům pouze půjčoval a svědectví Škárky i Kočí označil za lži.

Škárka: VV spoluvlastní kmotři ODS

Škárka zároveň před soudem mluvil i o poměrech uvnitř nejmenší vládní strany. Pražští kmotři spojení s ODS, Roman Janoušek a Tomáš Hrdlička vložili podle Škárky do stranické kasy 200 milionů korun s cílem vydělat další peníze.

"Věci veřejné byly od začátku investiční záměr, který má přinést zisk. Způsob, jakým by se peníze vracely, jsou popsány v Etickém kodexu VV, kde jsou přesně popsána pravidla, jak tunelovat zakázky skrze ministerstva řízená lidmi z VV," řekl Škárka.

Ve středu Babák, John a Moroz

Kauza bude pokračovat ve středu výslechem dalších svědků.

Svědčit by měl poslanec Michal Babák, po něm jeho kolega Radim Vysloužil, poté bezpečnostní expert strany Michal Moroz, předseda VV Radek John, blízký Bártův spolupracovník Václav Jahodář, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský, místopředsedkyně strany Dagmar Navrátilová, a poslanci Jiří Rusnok a Martin Vacek.

On-line reportáž z pondělního přelíčení: VV mají pravidla na tunelování zakázek, popsal soudu Škárka - čtěte ZDE


6.3.2012 16:56

Děkujeme za pozornost a pro dnešek se loučíme. Zítřejší hlavní líčení budeme opět od 8:30 přenášet on-line.

6.3.2012 16:55

Dnešní líčení skončilo, pokračuje se zítra

Soudce Jan Šott dnešní hlavní líčení ukončil, pokračovat se bude zítra od 8:30 výslechem dalších svědků. Svědčit bude poslanec Michal Babák, po něm jeho kolega Radim Vysloužil, poté bezpečnostní expert strany Michal Moroz, předseda VV Radek John, blízký Bártův spolupracovník Václav Jahodář, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský, místopředsedkyně strany Dagmar Navrátilová, a poslanci Jiří Rusnok a Martin Vacek.

6.3.2012 16:52

Mluví Bárta: "Kočí a Maršálková si peníze ode mě chtěly nechat, jasně to dokazuje smlouva, kterou mezi sebou po předání peněz sepsaly u advokátky Chandrycké."

6.3.2012 16:42

Nyní se bude číst svědecká výpověď právničky Věry Chandrycké. Právě k ní si dala Kristýna Kočí do úschovy peníze - půl milionu korun, které ji měl Bárta předat jako úplatek.

6.3.2012 16:41

Ten se u soudu také dlouho nezdržel. Jen řekl, že předal obálku, která byla v autě, Bártově asistentce.

6.3.2012 16:38

Ta ale opustila jednací místnost velmi rychle, nyní Bártův řidič Michal Havrlík.

6.3.2012 16:33

Na řadu jde asistentka Víta Bárty

Svědectví Ivany Svobodové končí, na řadě je Hana Balochová, bývalá asistentka Víta Bárty.

6.3.2012 16:30

Ivany Svobodové se nyní ptá Vít Bárta. "Jaké nedemokratické prvky jsem měl dělat?"
Svobodová totiž popisuje porady VV a autoritativní řízení strany, tedy to, co jí vloni popisoval Jaroslav Škárka.

6.3.2012 16:16

Novinářka popisuje vznik kauzy. Připomeňte si loňský duben

Ivana Svobodová popisuje soudci Janu Šottovi okolnosti vzniku článku, který rozpoutal "obálkovou kauzu" a ve kterém popsala zjitřenou situaci v klubu Věcí veřejných.

Začátek kauzy z dubna loňského roku si můžete připomenout ZDE.

6.3.2012 16:04

Svědčit jde novinářka Respektu Ivana Svobodová

Vít Bárta s Jaroslavem ŠKárkou nyní měli prostor pro doplňující vyjádření. Nic převratného ale neřekli. Bárta trvá na tom, že poslance neuplácel, ale půjčoval jim peníze, Škárka naopak hájí svůj názor o uplácení. Nyní jde na řadu další svědkyně: redaktorka Respektu Ivana Svobodová.

6.3.2012 15:56

Zítra jdou k soudu John, Babák i Moroz. Podívejte se, kdo další bude svědčit

Stručně k zítřejšímu programu: Svědčit bude poslanec Michal Babák, po něm jeho kolega Radim Vysloužil, poté bezpečnostní expert strany Michal Moroz, předseda VV Radek John, blízký Bártův spolupracovník Václav Jahodář, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský, místopředsedkyně strany Dagmar Navrátilová, a poslanci Jiří Rusnok a Martin Vacek.

V naší fotogalerii se zároveň můžete podívat, kdo hrál jakou roli v celé kauze. Snímky s podrobným popisem jsou ZDE.

6.3.2012 15:55

Soud pokračuje, slovo si vzal Vít Bárta

6.3.2012 15:42

Maršálková skončila, následuje pauza

Alena Maršálková právě skončila svou výpověď. Byla vyhlášena přestávka, po ní by měla přijít na řadu novinářka Ivana Svobodová, redaktorka týdeníku Respekt, který na korupční kauzu VV upozornil jako první.

6.3.2012 15:12

Maršálková vyvedla Bártu z omylu

Vít Bárta dostal prostor ptát se Aleny Maršálkové. Ptá se jí, jak mohla slyšet jeho slova o tom, že dorovná poslancům plat. Maršálková jej však vyvedla z omylu. "Seděla jsem tam, vepředu u okna, dobře jsem pana obžalovaného slyšela, že řekl kolegům poslancům, že jim bude to, o co přišli zdaněním náhrad, dorovnávat," uvedla.

6.3.2012 14:50

Po Maršálkové přijde svědčit novinářka Svobodová

Po přestávce pokračuje výslech Aleny Maršálkové. Venku na chodbě už čeká Ivana Svobodová, redaktorka Respektu, který na celou korupční kauzu upozornil jako první.

6.3.2012 14:30

Škárkova chvíle: přestávka na cigaretu

Cigaretová přestávka: tedy chvíle především pro obžalovaného poslance Jaroslava Škárku, náruživého kuřáka

6.3.2012 14:27

Bártu hájí zkušený advokát. Kdo je Oldřich Chudoba?

Oldřich Chudoba má za sebou jako advokát zajímavou praxi. Dlouhá léta obhajoval herečku Reginu Rázlovou nebo Koženého “kolegu” z Harvardských fondů Borise Vostrého. Zastupoval například i bývalého šéfa fotbalového klubu Synot Jaroslava Hastíka, který byl obžalovaný z korumpování rozhodčích. Chudoba hasil rovněž problémy jednoho z nejbohatších Čechů Tomáše Pitra.

6.3.2012 14:21

V soudní síni je plno a dusno, otevírají se okna. Novináři zbystřili, Alenu Maršálkovou teď podrobuje otázkám Bártův nekompromisní advokát Chudoba. Bárta sedí za jeho zády a otázky spolu konzultují.

6.3.2012 14:08

Maršálková popisuje sms zprávu, kterou dostala Kočí od ministra pro místní rozvoj Kamila Jankovského. "Bylo tam něco v tom smyslu, že jí Vít Bárta vzkazuje, ať vrátí něco, co jí nepatří. Pokud tak neučiní do čtyř hodin odpoledne, pak bude tvrdit, že si o ty peníze řekla sama," uvedla pod přísahou Maršálková.

6.3.2012 13:58

VIDEO: John mi řekl, že mám odposlouchávaný telefon, tvrdila u soudu Kočí

Také dnes byla v soudní síni videoreportérka Veronika Bucková. Co natočila? Podívat se můžete ZDE.

Video ze včerejšího líčení najdete ZDE.

6.3.2012 13:55

"Říkala jsem poslancům, ať si ty nabídnuté peníze neberou, protože tím si je Vít Bárta zaváže," dodala Maršálková.

6.3.2012 13:53

Maršálková znovu mluví o tom, že Bárta nabízel poslancům, že jim bude dorovnávat platy. Bárta se znovu usmívá a nevěřícně kroutí hlavou.

6.3.2012 13:47

Maršálková: Testovali jsme, jak rychle dá policie vědět Bártovi a Johnovi

Ale zpět k výpovědi Aleny Maršálkové: Ta řekla, že trestní oznámení na Bártu, které podal Jaroslav Škárka v Horních Počernicích, bylo spíše demonstrativní. "Chtěli jsme si ověřit, jak rychle se k nim (myšleno Vít Bárta a tehdejší ministr vnitra Radek John) ta informace dostane. Při podání vysvětlení policisté prý pořád někam telefonovali," uvedla před soudem. Bárta napjatě poslouchá, ale většinou se u výpovědi Maršálkové usmívá.

6.3.2012 13:42

Prohlášení Klasnové: Proč jsem ráno u soudu nevypovídala

Samozřejmě zcela věřím v nevinu svého manžela. A coby místopředsedkyně Věcí veřejných vím, že jde o standardně a demokraticky fungující politickou stranu. Celá kauza před soudem ale není obhajobou Věcí veřejných jakožto strany, jakkoli se naši přeběhlíci snaží pošpinit stranu co nejvíc. Před soudem se řeší "jen" údajné úplatky. Jakékoli mé svědectví ve prospěch Víta Bárty, by však protistrana mohla zpochybnit s poukazem na mou údajnou zaujatost. Poslechla jsem tedy doporučení právníka. Za Věci veřejné v následujících dnech vystoupí celá řada kolegů, kteří byli u stejných událostí jako já a budou považováni za objektivnější svědky. Děkuji také žurnalistům za pochopení, že nebudu do vynesení závěrečného výroku soudu toto řízení jakkoli komentovat.

Kateřina Klasnová

6.3.2012 13:41

Maršálková popisuje do detailu den, kdy Kristýna Kočí dostala obálku od Víta Bárty. Pro svou svědeckou výpověď hojně využívá výpisu z telefonu, kde jsou přesné časy, kdy jí kdo psal a telefonoval.

6.3.2012 13:21

Alena Maršálková je jednou z klíčových svědkyň případu. Byla první, komu se Kristýna Kočí svěřila, že jí Bárta předal úplatek ve výši půl milionu korun. Svůj vztah k obžalovaným i poškozené nyní vysvětluje soudu.

6.3.2012 13:18

Konec přestávky, před soud jde Kočí asistentka

Přestávka nakonec trvala do 13:15. Líčení pokračuje, před soud jde Alena Maršálková, asistentka Kočí a bývalá PR manažerka Věcí veřejných.

6.3.2012 12:22

Přestávka, pokračovat se bude ve 13:00

Žalobce, ani advokáti nemají na Adama Koželu otázek. Soudce vyhlásil přestávku do 13:00.

6.3.2012 12:21

Bývalý přítel Kočí: Prý dostala úplatek. Věřil jsem jí to

Soudce Jan Šott vyzval ke svědecké výpovědi Adama Koželu, bývalého partnera Kristýny Kočí. "Myslím, že řekla, že dostala úplatek, ale nepamatuji si přesně, co řekla. Kontaktovala advokáta, aby u něj peníze uložila. Věřil jsem jí to," řekl soudu Kožela.

6.3.2012 12:14

Bárta: Kočí nepochopila demokratické principy ve straně

Nepochopení demokratických principů ve straně. Tak hodnotí Bárta postoj Kočí a její názor, že ve straně panuje totalita.

6.3.2012 12:03

Skončil výslech Kočí, slovo má Bárta

Výslech poslankyně Kristýny Kočí skončil. Kočí opustila soudní síň, slovo má Vít Bárta, který se vyjadřuje ke svědecké výpovědi.

6.3.2012 12:00

Klasnová zbystřila, Škárka cituje její dopis

Teď zbystřila přítomná Kateřina Klasnová, manželka Víta Bárty, místopředsedkyně VV a také místopředsedkyně sněmovny. Škárka totiž cituje její dopis, v němž Klasnová píše o totalitních praktikách ve straně.

6.3.2012 11:57

Kočí se rozčiluje, soudce ji krotí

Nyní se ptá Kristýny Kočí Jaroslav Škárka. Soud už minimálně půl hodiny poslouchá výpovědi týkající se vnitřního chodu strany. "Nerozumím, jak kladené otázky souvisí s tím, že jsem dostala úplatek," rozčiluje se Kočí. "O tom, zda jsou otázky přípustné nebo ne, rozhodnu já," poučil Kočí soudce Šott.

6.3.2012 11:49

Komentář Jindřicha Šídla: A tahle strana vládne?

Neměli bychom být překvapeni ani pohoršeni, pokud soud nakonec Bártu osvobodí a on se "očištěn" bude chtít třeba i vrátit do vlády. Protože, ač je to neskutečné, VV skutečně už skoro dva roky v této zemi vládnou.

Celý komentář hlavního analytika HN Jindřicha Šídla čtěte ZDE.

6.3.2012 11:45

Kočí: Bárta se dohadoval bokem s prezidentem

Bárta: "Jaké nedemokratické kroky se na poradách VV podle Vás děly?" Kočí: "Třeba klub o něčem diskutoval, na něčem se dohodl, ale nakonec jsme se dozvěděli, že si pan obžalovaný Bárta den předem zajel na schůzku s panem prezidentem a dohodl se bokem."

6.3.2012 11:36

Kočí Bártu zásadně oslovuje jako "obžalovaného"

Kočí ve svých výpovědích Víta Bártu striktně oslovuje "obžalovaný Bárta".

6.3.2012 11:29

Kočí: Byla jsem unavená ze lhaní veřejnosti

"Co byla ta loajalita, kterou jsem měl požadovat?" ptá se Bárta. Kočí odpovídá: "Od začátku března jsem kritizovala na klubu vystupování Víta Bárty a jeho nepříliš demokratický styl vedení debat a určování toho, kdo kdy má mluvit. Byla jsem unavená z toho lhát veřejnosti o tom, kdo je skutečný šéf strany. Oficiálně to byl Radek John, ale vše řídil Bárta. Chtěli jsme, aby se stal předsedou, otevřeně a nehrál hru a strkal před sebou figurky, když ve skutečosti všechno řídil sám."

6.3.2012 11:25

Kočí: Bez účasti Škárky a Humla jsem obálku nechtěla řešit

"Nechtěla jsem to řešit bez účasti poslanců Humla a Škárky které nikdo na klub nepozval," odpověděla Kočí Bártovi.

6.3.2012 11:24

Nyní hovoří Vít Bárta. Ptá se: "Chtěl bych vědět, proč Kristýna Kočí nechtěla řešit situaci v klubu den po předání obálek, ale až několik dní poté."

6.3.2012 11:19

O svědectví požádal bývalý milenec Kočí

Jen pro připomenutí ze včerejšího líčení: Ještě před jeho začátkem se soudu přihlásil jistý Tomáš Vacka a požádal, zda může také vypovídat. Je údajným milencem Kočí. "S Kristýnkou jsem udržoval milostný vztah," řekl soudci Janu Šottovi. Soudce odvětil, že jeho žádost zváží podle toho, co řekne poslankyně Kristýna Kočí. Dnes se zatím na toto téma nehovořilo.

Z pondělního líčení máme video. Podívejte se ZDE.

6.3.2012 11:17

Soud zkoumá výpověď Jaroslava Škárky, podle níž si přál odchod některých poslanců za VV z klubu, konkrétně mluvil i o možnosti "restrukturalizace" koalice, tedy že by ODS a TOP 09 vládly s pomocí "odpadlíků" z klubu Věcí veřejných. Advokát Bárty se snaží podle všeho dokázat, že Kočí a Škárka chtěli klub rozbít.

6.3.2012 11:10

Bártův advokát "griluje" Kočí

Bártův advokát Oldřich Chudoba teď Kočí "griluje". Snaží se zjistit, kdo přesně dal peníze od Bárty do úschovy advokáta. Soudce Jan Šott čte v soudní síni smlouvy, kterou uzavřela Kristýna Kočí s PR poradkyní a svou asistentkou Alenou Maršálkovou (na snímku), která Kočí peníze u advokátky pomáhala uložit.

6.3.2012 10:30

Kočí popisuje schůzky u Bárty doma. Podívejte se, jak dvousetmetrový byt vypadá

Kočí soudu popisuje vnitřní chod strany. Hovoří o tom,, jak se scházelo nejvyšší vedení strany na schůzkách v bytě Víta Bárty. Bárta ji poslouchá, dělá si poznámky.

A jak byt Víta Bárty vypadá? Podívejte se na něj ZDE.

6.3.2012 10:19

Konec pauzy. Nyní jsou na řadě dotazy státní zástupkyně Hany Vrbové.

6.3.2012 10:10

První přestávka, šance pro Škárkovu cigaretu

Po 1 hodině a 40 minutách přichází první dnešní přestávka. Jeden z obžalovaných, poslanec Jaroslav Škárka, se raduje. Je vášnivým kuřákem známý tím, že zvládne i tři krabičky cigaret denně. Včera se pro něj hned na začátku procesu snažil jeho advokát vyjednat u soudce co nejčastější pauzy.

6.3.2012 10:03

Kočí i jako poškozená: Kauza měla dopad na můj občanský kredit

"Fakt, že se mě Bárta pokusil uplatit, mělo dopad na můj morální kredit nejen jako poslance, ale i občana," vysvětlila Kočí, proč se k žalobě připojila jako poškozená.

Kočí se totiž objevila jako hlavní hrdinka i v politické hrané satiře nazvané Blonďatá bestie. Hra, uváděná vloni na jaře, byla inspirovaná právě korupčním skandálem kolem Věcí veřejných. Blonďatá bestie uváděná v pražském klubu Rubín, vyšla i na DVD. Na ukázku se podívejte se ZDE.

6.3.2012 09:52

"Proč jste nešla na policii, když jste tu obálku dostala?" ptá se soudce Šott. "Já jsem se obávala obrátit na polici proto, že jsem věděla, jakým způsobem je řízeno vnitro. Obávala jsem se, že to bude Vít Bárta, kdo o tom bude ihned informován. Měla jsem strach," tvrdí Kočí.

6.3.2012 09:39

Kočí popisuje moment, kdy Bárta nabídl poslancům, že jim může půjčit peníze. "Bárta nám řekl, že nemůžeme mediálně říkat, že nám peníze chybějí a že nebudeme iniciovat legislativní úpravy, které by poslanecké platy zvedly. Nabídl nám, že nám bude platy dorovnávat," uvedla Kočí.

6.3.2012 09:31

Kočí on-line: Připomeňte si, co říkala vloni v dubnu

"Bárta se velmi často chlubil, že "umí" pana prezidenta," říkala Kristýna Kočí v loňském dubnovém on-line rozhovoru se čtenáři serveru IHNED.cz. Bylo to krátce po vypuknutí aféry Bártových obálek.

Celý on-line s Kristýnou Kočí rozhovor si připomeňte ZDE.

6.3.2012 09:25

Kočí: Bála jsem se, tajné nahrávky mě měly chránit

Soudce se ptá na mediálně známé nahrávky. "Pořídila jsem je já, bála jsem se a chtěla jsem mít pojistku. Bylo to na mou ochranu," uvedla. Od každé nahrávky jsem pořídila šest kopií pro případ, že by se mi něco stalo. Já jsem nikdy médiím nahrávky nedala. Jedna nahrávka byla z restaurace Studna a druhá z bytu Víta Bárty.

6.3.2012 09:08

Kočí popsala cestu obálky s penězi od okamžiku, kdy ji dostala od Víta Bárty až k momentu, kdy ji uložila do advokátní úschovy. "Dělala jsem všechny kroky, aby bylo od počátku jasné, že já žádné peníze od Víta Bárty nechci a nikdy jsem si je nevzala," řekla soudci Janu Šottovi. "Nechtěla jsem, aby došlo k rozpadu klubu nebo vlády. Chtěla jsem celou situaci řešit vnitrostranicky," dodala.

6.3.2012 08:55

"Absolutně jsem nečekala, že se to může stát. Hned poté, co schůzka skončila, jsem poslala Aleně Maršálkové sms zprávu, že jsem dostala obálku."

6.3.2012 08:54

Kočí popisuje schůzku, na které jí Bárta dal obálku s penězi. "Dal mi obálku do desek, a řekl, že je potřeba, abych zase začala být loajální, dělat svoji práci a stmelovat klub a nevystupovat proti němu. A pak řekl, ať si to přepočítám," uvedla před soudem.

6.3.2012 08:54

Kočí je dobře připravena, cituje konkrétní situace

Kočí je dobře připravena, cituje kokrétní situace s konkrétními daty. Svoji výpověď opřela o líčení poměrů ve straně a několikrát zdůraznila, že hlavní slovo ve straně měl právě Vít Bárta.

6.3.2012 08:45

"Řekla bych, že jsem byla jednou z nejloajálnějších lidí ve Věcech veřejných. Ctila jsem Víta Bártu, vážila jsem si ho. Velmi jsem se mýlila," tvrdí Kočí.

6.3.2012 08:40

Kočí popisuje vztahy k Jaroslavu Škárkovi a Vítu Bártovi. "S panem Škárkou jsme přátelé, vztah s panem Bártou je pouze pracovní," uvedla. Popisuje, jak se dostala do Věcí veřejných.

6.3.2012 08:38

Kočí předstoupila před soud

Před soud předstoupila Kristýna Kočí.

6.3.2012 08:38

Klasnová odmítla svědčit

Klasnová skutečně odmítla svědeckou výpověď i svědečné, zůstala nicméně v soudní síni.

6.3.2012 08:36

Jako první dnes ke stolku pro svědky předstoupí manželka Víta Bárty Kateřina Klasnová. Podle všeho ale využije svého práva a nebude vypovídat.

6.3.2012 08:35

Fotografové se vrhli na přicházející poslankyni Kristýnu Kočí, která bude dnes svědčit. Tvrdí, že od Bárty dostala půl milionu korun jako úplatek za to, že bude loajální a nebude proti Bártovi vystupovat.

6.3.2012 08:34

Zpravodajství přímo ze soudní síně budou dnes přinášet opět reportéři Kateřina Eliášová (dopoledne) a Vojtěch Blažek (odpoledne).

6.3.2012 07:49

Vítáme vás u on-line reportáže. Soud začne v 8:30

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
? (kritik)
Já testuji jak rychle soud rozpustí tuto stranu.
Klasnova je hloupá jako kravské vemeno, a Kočí ta je hloupá ma ultimum (buru)
Tupé hovezí
Co v soudní síni Klasnová demonstruje? Moc místopředsedkyně Sněmovny? (Místopředsedkyně Sněmovy v soudní síni?)
Zastrašuje tím soudce, svědky, právníky, občany? Ještě by se do...
já (možná nejsem sám) nemohu rozlišit špinavé od čistého..... (Soudruhu proletáři Klausi z Prosecké králíkárny..)
....a není to tím, že bych nechtěl či jako vy "nebyl schopen"....
nevíte někdo (Lolitka)
Jestli je jako úplatek klasifikován i pohlavní styk ?
Zobrazit diskusi

Nový občanský zákoník

Postavení společníků veřejné obchodní společnosti a komanditní společnosti

Největší změna soukromého práva za 20 let.
Co se změní pro vás?

Vstupte do speciálu iHNED.cz
Nejčtenější
reklama
VIDEO
ODS založila transparentní účet, aby umořila dluh.
Matěj Smlsal
Na transparentní účet, který ODS založila kvůli vysokým dluhům, přišlo...
VIDEO
Michael Douglas přijede do Prahy.
Luboš Kreč
Díky filmovým pobídkám se daří do Česka lákat hvězdy světového formátu. Na...
reklama
reklama
reklama