reklama
reklama
15. 6. 2012 | poslední aktualizace: 15. 6. 2012  18:07
Vybírá se nové logo České republiky

Česká republika bude mít po deseti letech nové logo. Staré je prý příliš konzervativní

Česká republika vytváří novou kampaň pro prezentaci země v zahraničí. Mimo jiné CzechTourism vypsal i soutěž na novou grafickou podobu loga Česka. Za kompletní grafický manuál zaplatí necelé tři miliony korun.
Čtěte více o: turismus | CzechTourism | logo | kampaň
Karlštejn, ilustrační foto
Karlštejn, ilustrační foto
foto: Archiv HN

Praha jako inspirace Einsteinovy teorie relativity nebo jako druhý domov Karla IV.  I tímto způsobem chce Česko zaujmout turisty.

Agentura CzechTourism připravuje na příští rok novou podobu prezentace České republiky v cizině. Chce ji představit jako zemi příběhů. Jednotlivá města spojí se zajímavými událostmi, které se zde udály.

A zcela nové bude také logo, které Česká republika dostane po deseti letech. "Současné označení vnímá řada turistů jako příliš konzervativní a sousední centrály cestovního ruchu už svá loga změnily," vysvětlila mluvčí agentury CzechTourism Alice Dvořáková, proč se značka České republiky změní.

reklama

 

Praha & pivo

Ze statistik agentury vyplývá, že šedesát procent zahraničních turistů se ubytuje v Praze a většina z nich zná z České republiky právě jen hlavní město a pivo. Klesá i doba pobytu a celkové výdaje turisty za jeden den. Součástí změny marketingové strategie je vytváření nového obrazu Česka v zahraničí, čímž chce CzechTourism tento trend obrátit.

V pátek zasedla porota, která ze šesti návrhů zpracovaných grafickými studii vybere vítěze. Jeho jméno ale oznámí až za dva týdny, stejně tajné jsou i návrhy jednotlivých studií.  "Nejprve musíme vyrozumět samotná studia a ty pak mají čas na odvolání. Takový postup máme doporučený od právníků," řekla Alice Dvořáková.

Nejen logo, ale celý grafický manuál

Do výběrového řízení se přihlásilo celkem dvanáct grafických studií, do finále postoupilo šest. Patří mezi ně HMS, Konektor, DDMen, Dynamo Design, Studio Marvil a studio Touch Branding Aleše Mičky.

"Jsme rádi, že naši výzvu podílet se na novém vizuálním stylu přijala renomovaná grafická studia," uvedl Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism.

Studia zpracovávají nejen nové logo, ale všechny materiály potřebné k prezentaci Česka. To zahrnuje i vizitky, webové šablony nebo třeba označení zahraničních kanceláří.

Vítězný návrh plánuje agentura používat od začátku příštího roku. Cenu zakázky stanovila na 2,9 milionu korun, ale počítá s ekonomičtější variantou.

"Budeme hodnotit rovněž nabídkovou cenu za celé plnění, finální cena tak bude nižší," řekla Dvořáková. Pro porovnání, Česká televize za nedávnou úpravu svého loga a vizuálního stylu zaplatila Studiu Najbrt 430 tisíc korun.

Soutěž o nové logo vyhlásila centrála cestovního ruchu už minulý rok a zúčastnili se jí nejen profesionální reklamní a grafická studia, ale i studenti a individuální uchazeči. Z téměř čtyř stovek zaslaných návrhů však tehdejší porotu nezaujal ani jeden, a tak soutěž zrušila. Letos v dubnu vyhlásila výběrové řízení znovu s tím, že zúčastnit se mohli jen profesionálové.

Kromě těchto změn chce CzechTourism zapracovat i na obsahové a grafické stránce svého webu, na komunikaci s turisty či na novém portfoliu s českými produkty.

CTSoučasné logo České republiky

Autoři: Jolana Rumanová
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
každej negramot ví že nejsme království ,tak proč tam pořád cpete tu republiku ? jsmě jediný v Evropě za ten dvojitej název považovaný za exoty. (čech)
každej negramot ví že nejsme království ,tak proč tam pořád cpete...
Česká republika bude mít po deseti letech nové logo. Staré je prý příliš konzervativní (anonym)
To myslíte vážně? Doufám, že ne. Jak by na vás působila země s...
Česká republika bude mít po deseti letech nové logo. Staré je prý příliš konzervativní (Iween)
Žiji v Česku, ať je to již republika nebo království, tedy I am...
Nevím, jak logo, (anonym)
ale víte, proč má lev na českém státním znaku dva ocasy? Původně...
Česká republika bude mít po deseti letech nové logo. Staré je prý příliš konzervativní (anonym)
Navrhuji vjezd do Tunelu Blanka.
Zobrazit diskusi

Nový občanský zákoník

Postavení společníků veřejné obchodní společnosti a komanditní společnosti

Největší změna soukromého práva za 20 let.
Co se změní pro vás?

Vstupte do speciálu iHNED.cz
Nejčtenější
reklama
VIDEO
ODS založila transparentní účet, aby umořila dluh.
Matěj Smlsal
Na transparentní účet, který ODS založila kvůli vysokým dluhům, přišlo...
VIDEO
Parkování, ilustrační foto
Eliška Nová
Developeři, kteří budou stavět bytové domy na okraji Prahy, budou muset...
reklama
reklama
reklama