reklama
reklama
28. 2. 2012 | poslední aktualizace: 29. 2. 2012  10:15
Zavoláme si, slíbili si Rampula se Zemanem

Zavoláme si, slíbili si vrchní státní zástupce Rampula s nadřízeným Zemanem

Vztahy mezi státními zástupci Vlastimilem Rampulou a Pavlem Zemanem, které se vyostřily po "návštěvě" policistů v kanceláři Rampulova náměstka Grygárka, by měly zlepšit pravidelné schůzky a častější telefonáty. Oba prokurátoři se na tom v úterý dohodli.
Vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula
Vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula
foto: ČTK

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se v úterý setkal s pražským vrchním státním zástupcem Vlastimilem Rampulou. Mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Helena Markusová řekla, že se dohodli na způsobu vzájemné komunikace, která má vést k lepší spolupráci. Mají se pravidelně setkávat a být v telefonickém kontaktu. Více informací Markusová k setkání nesdělila.

"V úterý proběhla na Nejvyšším státním zastupitelství schůzka mezi nejvyšším státním zástupcem a panem doktorem Rampulou, při které si nastavili způsob vzájemné komunikace, která povede k efektivnější spolupráci. Dohodli se například, že se budou pravidelně setkávat v intervalech asi tak tří až čtyř týdnů a budou se vzájemně telefonicky informovat," řekla bez dalších podrobností Markusová.

reklama

Mezi oběma muži začalo stoupat napětí poté, co Rampula minulý pátek na tiskové konferenci informoval novináře o tom, že 17. února v noci vstoupili do kanceláře jeho náměstka Libora Grygárka dva cizí lidé. Z kamerového záznamu podle něj vyplynulo, že muže do pracovny pustil jeho předchůdce Stanislav Mečl. Kvůli události již podal trestní oznámení. Podle Rampuly šlo o narušení bezpečnosti vrchního soudu a státního zastupitelství.

Mečl bez dalších podrobností uvedl, že šlo o policisty. Zeman Rampulovo vystoupení ostře odsoudil s tím, že šlo o akci bezpečnostních složek. Pražský vrchní státní zástupce prý tím, že o ní veřejně hovořil, "umožnil vyzrazení utajovaných informací". Zeman prohlásil, že chce zvážit, zda jde o kárné provinění nebo o případný důvod k odvolání. Rampula tvrdí, že o žádné bezpečnostní akci nebyl informován, a proto ani nemohl nic vyzradit.

Později doplnil, že pokud šlo o bezpečnostní akci v zájmu státu, měl Mečl povinnost ho o tom při předávání úřadu informovat, což se prý nestalo. Podle Rampuly tak Mečl "fatálně selhal".

Podle médií byli v Grygárkově kanceláři policisté, kteří měli za úkol odstranit z místnosti odposlechy. Zařízení tam podle serveru Aktuálně.cz nechal umístit Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) kvůli podezření z úniků informací.

Autoři:
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Pan RAMPULA na doživotí (Libor Kopečný)
Za mříže.
Mohli by ti takzvaní "státní zástupci" nějak rozumně vysvětlit jak je možné že manažeři fondů Trend a Mercia se neobtěžují nastoupit výkony trestů? (anonym)
Takzvaní státní zástupci a takzvaná justice předstírá jejich stíhání...
Re: Zavoláme si, slíbili si vrchní státní zástupce Rampula s nadřízeným Zemanem (idfdh)
to je naprosto jednoduché, pakliže byli pravomocně odsouzeni k...
To je mediokracie (Schumacher)
Například z médií zmizely zprávy o Lybii. Jako by najednou nexistovala....
napadají mne tři alternativy k tomuto tématu (Kaplan)
První je z Orwellovy farmy zvířat, kdy si prasata začala myslet,...
Zobrazit diskusi

Nový občanský zákoník

Postavení společníků veřejné obchodní společnosti a komanditní společnosti

Největší změna soukromého práva za 20 let.
Co se změní pro vás?

Vstupte do speciálu iHNED.cz
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Volby, ilustrační foto
Matěj Smlsal
Volby 2014
Do komunálních voleb jde letos 230 tisíc lidí. Nejvíce z nich se jmenuje...
VIDEO
Diváci přicházejí 13. září v Praze na koncert skupiny Kabát k 25. výročí vzniku kapely.
Jan Kubita
Město na koncert věnovalo jeden tisíc korun. Jde o symbolickou částku....
reklama
reklama
reklama