reklama
reklama
24. 9. 2008 | poslední aktualizace: 24. 9. 2008  07:58

Mafián Mrázek chtěl využít i Paroubka, ten to odmítá

Paroubek měl být podle plánů Františka Mrázka nápomocen při koupi stavební firmy Inženýrské a průmyslové stavby (IPS). Z telefonických rozhovorů ale není zřejmé, zda se předseda ČSSD lobování za IPS aktivně zúčastnil.
reklama

Paroubek-Jiri__192x128_.jpgDalším významným politikem, který figuruje ve spisu Krakatice, v němž policie mapovala prorůstání organizovaného zločinu do politiky, je podle Mladé fronty Dnes předseda ČSSD Jiří Paroubek. Paroubek ale řekl, že jakoukoli spolupráci s podsvětím odmítá, a že požaduje zveřejnění policejního spisu.

Paroubek je již třetím politikem, který se podle policejních odposlechů dostal do centra pozornosti Františka Mrázka, jehož média označují za někdejšího vládce českého podsvětí. Z přepisů odposlechů, které MfD otiskla už v uplynulých dnech, vyplynulo, že přes své spolupracovníky se Mrázek snažil využít i někdejšího šéfa poslanců ODS a dnes jednoho z jejích rebelujících členů Vlastimila Tlustého a také ministra vnitra a místopředsedu ODS Ivana Langra. Oba nařčení popřeli.

Čtěte také

Paroubek měl být podle plánů kontroverzního podnikatele a lidí v jeho okolí nápomocen při koupi stavební firmy Inženýrské a průmyslové stavby (IPS). Z telefonických rozhovorů ale podle MfD není zřejmé, zda se předseda lobování za IPS aktivně zúčastnil.

Podnikatel Sekyra: Obrátíme se na "kamaráda" Paroubka 

V odposlechu rozhovoru realitního magnáta Luďka Sekyry s Mrázkem z roku 2000 podle MfD stojí: "Vzpomněl jsem si ještě na jednoho kamaráda Paroubka. Pokud bude problém, obrátíme se na něj". Paroubek byl v té době ekonomickým náměstkem pražského primátora a Mrázek chtěl využít jeho vlivných přátel. Mezi ně patřil i šéf Živnostenské banky Jiří Kunert a Živnostenská banka v té době držela část akcií IPS.

"Kunerta znám ze školy a fotbalu, ale o IPS jsme se nebavili"

V tiskové zprávě předseda ČSSD informace MfD odmítá. "Vylučuji, že bych měl cokoliv společného se zavražděným podnikatelem Františkem Mrázkem či s osobami na něj napojenými," uvádí ve zprávě. Policejní spis Krakatice by podle něho měl být zveřejněn. "Jen tak se může zabránit účelovým manipulacím s informacemi, vyrábění nesmyslných konstrukcí a jejich mediálnímu zneužívání v předvolebním období," dodává. 

MfD uvádí, že Paroubek připustil, že se zná se Sekyrou i Kunertem. Podle odposlechů Paroubkovi v červnu roku 2000 Sekyra volal kvůli stavebnímu projektu v Praze 5 a žádal ho o schůzku. Paroubek setkání přijal.

Deník dále informuje, že Mrázek se snažil získat vliv také nad tehdejším ministrem průmyslu a obchodu Miroslavem Grégrem (ČSSD) a jeho náměstkyní Miladou Vlasákovou. Grégra si prý Mrázek snažil pro své plány naklonit tím, že za ním poslal lobbistu Igora Šafranka, který jej pozval do vinného sklípku a opil ho. V odposlouchávaných telefonních rozhovorech figuroval i exministr financí Ivo Svoboda a jeho poradkyně Barbora Snopková.

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Mafián Mrázek chtěl využít i Paroubka, ten to odmítá (Tajný agent Mýdlo)
Nakonec měl Kubice pravdu ,když poukazoval na ten politický bordel...
Re: Mafián Mrázek chtěl využít i Paroubka, ten to odmítá (Student)
Souhlas.To je celkem přesný obraz naši politický scený.Bohužel.
studen ma pravdu (starik)
je potreba studentu ma mladych necht skonci se starou gardou rudejch
pravda vždycky bolí.... (allomone)
je na čase současnou situaci jasně pojmenovat a rozkrýt.........
Nezdá se vám (Ňouma)
že jsme tak nějak oblbováni všemi jejich kauzami, aférami, vztahy..........
Zobrazit diskusi

Nový občanský zákoník

Postavení společníků veřejné obchodní společnosti a komanditní společnosti

Největší změna soukromého práva za 20 let.
Co se změní pro vás?

Vstupte do speciálu iHNED.cz
Nejčtenější
reklama
VIDEO
ODS založila transparentní účet, aby umořila dluh.
Matěj Smlsal
Na transparentní účet, který ODS založila kvůli vysokým dluhům, přišlo...
VIDEO
Michael Douglas přijede do Prahy.
Luboš Kreč
Díky filmovým pobídkám se daří do Česka lákat hvězdy světového formátu. Na...
reklama
reklama
reklama