reklama
reklama
8. 7. 2013 | poslední aktualizace: 8. 7. 2013  15:56
Znudění novináři čekají na královský porod

Mediální tlačenice před porodnicí vévodkyně Catherine: Les žebříků, demarkační linie a boj o místa

Před porodnicí, kde má přijít na svět královský potomek, novináři drží čtyřiadvacetihodinové hlídky a každé významnější médium už si tam nepřetržitě hlídá místa s dobrým výhledem. Vévodkyně Catherine má sice termín až po polovině července, nikdo ale nechce její příjezd do porodnice promeškat.
tyt
Média bojují o místa před nemocnicí, kde přijde na svět královský potomek
Média bojují o místa před nemocnicí, kde přijde na svět královský potomek
foto: Reuters

Do porodu prvního potomka britského prince Williama a jeho manželky Kate to klidně ještě může být několik týdnů, ale světové sdělovací prostředky nehodlají nic ponechat náhodě a houfují se před londýnskou nemocnicí, kde má dítě přijít na svět. Před soukromým křídlem Lindo nemocnice St. Mary už vyrostl doslova prales žebříků a stativů a řada médií tu zahájila čtyřiadvacetihodinovou hlídku ve snaze nepromeškat klíčový okamžik.

"Už tu byli kolemjdoucí trousící nevěřícné poznámky," připustil jeden z kameramanů americké NBC pohodlně rozložený v tábornickém křesílku na slunci. "Naše síť je tu od předminulého pondělí, ale čtyřiadvacet hodin denně jsme začali hlídat až před několika dny," dodal.

reklama

Až Kate konečně nastoupí do nemocnice, rozezvučí se vzduch frenetickým cvakáním fotoaparátů a bzučením kamer, ale vzhledem k tomu, že se má dítě oficiálně narodit až po polovině července, může to být ještě dlouhé čekání.

Do té doby si fotografové a kameramani mohou jen užívat sluníčka s knihou nebo časopisem a doufat, pokud tedy vydrží pěkné počasí, že porod ještě nějakou chvíli počká.

Média bojují o místa před nemocnicí, kde přijde na svět královský potomek

Demarkační linie

Porod bude celosvětovou mediální senzací zvláště pak s ohledem na popularitu Williama a Kate, jejichž pohádkovou svatbu v roce 2011 sledovaly na celém světě odhadem dvě miliardy lidí.

Na chodníku před nemocnicí jsou lepicí páskou vymezeny demarkační linie území, na něž si dělají nárok soupeřící sdělovací prostředky. Ovšem desítky žebříků se zapojí do akce až ve chvíli, kdy na Kate přijdou porodní bolesti.

Média bojují o místa před nemocnicí, kde přijde na svět královský potomek

Velké mediální skupiny si každá kolem nemocnice zabraly 15 i více míst, odhodlané nepromeškat snímek roku. "Nemůžete spoléhat jen na fotku z jednoho úhlu - může vám ho někdo nebo něco zablokovat," vysvětluje další ze zaměstnanců NBC, který se představil jen jako Tony. "Musíte si zajistit několik úhlů."

Nejlepší místa s výhledem přímo na vchod do křídla Lindo jsou vyhrazena pro největší britské zpravodajské stanice - BBC, ITN a Sky News. Na stejném místě s novorozeným Williamem pózoval v roce 1982 také princ Charles se svou tehdejší manželkou princeznou Dianou, která zahynula při automobilové nehodě v Paříži v roce 1997.

Média bojují o místa před nemocnicí, kde přijde na svět královský potomek

Zlaté časy kavárníků

Kavárna na opačné straně ulice má zlaté časy a také jiní lidé vycítili podnikatelskou příležitost. Patří mezi ně i Kaya Mar, který sám sebe označuje za satirického umělce. K nemocnici se dostavil s několika obrazy budícími značnou pozornost.

Na jednom z nich je Kate zpodobněná coby panna Marie s královským novorozenětem v náručí. Na ponožce přimaloval Kate díru, aby naznačil dobu nuceného šetření, do níž se dítě narodí. "Myslím, že lidé se dívají na královské dítě jako na svým způsobem spasitele v těchto časech," řekl umělec.

Na záběry z neobvyklého novinářského tábořiště se můžete podívat zde:


Autoři: tyt
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
hyeny (Wlasta)
cítí kořist. Nejvíc bych se nasmál, kdyby odjela rodit někam jinam,...
lžidovská média (anonym)
.
Mediální tlačenice před porodnicí vévodkyně Catherine: Les žebříků, demarkační linie a boj o místa (anonym)
nikoho to v Anglii nezajima to zacne az to media zacnou prat do...
Re: Mediální tlačenice před porodnicí vévodkyně Catherine: Les žebříků, demarkační linie a boj o místa (anonym)
To si myslíš jen Ty a ještě několik postižených blbců. Je to budoucí...
Mediální tlačenice před porodnicí vévodkyně Catherine: Les žebříků, demarkační linie a boj o místa (anonym)
KOHO JEŠTĚ TO VŮBEC NEZAJÍMÁ?
Zobrazit diskusi

Nový občanský zákoník

Postavení společníků veřejné obchodní společnosti a komanditní společnosti

Největší změna soukromého práva za 20 let.
Co se změní pro vás?

Vstupte do speciálu iHNED.cz
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Ministryně spravedlnosti Helena Válková (za ANO)
Celkem 165 poslanců podepsalo před volbami čtyři desítky závazků, které...
VIDEO
Ukrajinská vlajka na checkpointu nedaleko hranic s Krymem
Eliška Nová
Rozhovor
"Rusko využívá organizovaný zločin na Ukrajině ve své strategii v...
reklama
reklama
reklama