reklama
reklama
26. 6. 2011 | poslední aktualizace: 26. 6. 2011  14:45
Hodnosti u policie se budou rušit

Plukovník, generál, major.... Vojenským hodnostem u policie zvoní hrana

Ministr vnitra Jan Kubice a policejní prezident Petr Lessy chtějí zrušit vojenské hodnosti mezi policisty. Z policejních řad by pak zmizely hodnosti jako generál, plukovník nebo major. Konec vojenských hodností by ale znamenal i další výdaje.
Čtěte více o: policie | Kubice Jan
Jan Kubice, ministr vnitra
Jan Kubice, ministr vnitra
foto: HN - Lukáš Bíba

Nové vedení ministerstva vnitra v čele s Janem Kubicem a policejní prezident Petr Lessy připravují plán na zrušení systému vojenských hodností v policejním sboru. Uvedl to server Aktuálně.cz.

"Je pravda, že s ministerstvem vnitra na toto téma diskutujeme. Můj názor je, že by vojenské hodnosti být nemusely," cituje web policejního prezidenta a stejný názor má podle serveru i ministr vnitra.

reklama

Do budoucna by tedy v policii sloužili asistenti, inspektoři, komisaři či radové, zatímco strážmistři, poručíci, majoři, plukovníci či generálové by zůstali už jenom v armádě. Například Lessy by přišel o hodnost plukovníka.

Konec vojenských hodností by přitom neměl žádný vliv na platy ani jiné odměny jednotlivých policistů. Jde prý spíš o snahu "zcivilnit" policii a sjednotit její fungování se zahraničními policejními sbory, kde generálové v policii až na výjimky neexistují. Zrušení vojenských hodností by se zřejmě netýkalo jen policie, ale třeba také celníků, hasičů a vězeňské služby.

 

 

Nynějším záměrům špiček ministerstva vnitra a policie se podle serveru nijak nebrání ani opozice. Stínový ministr vnitra za ČSSD Jeroným Tejc řekl, že takový krok má svoji logiku. "Sice jsem nedospěl do stavu, abych rovnou řekl: 'Zrušme je', ale na druhou stranu je třeba říci, že tento stav, kdy máte třeba třicetileté plukovníky a nezohledňuje se zkušenost a služební věk, není šťastný," cituje web Tejce.

Konec vojenských hodností by přinesl i nové výdaje na označení na uniformách. Kolik peněz by to rozpočet stálo, zatím resort nevyčíslil, dodává Aktuálně.cz.

Autoři: ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
je to drahe, nedelat (anonym)
je to drahe, nedelat
Geniální nápad! (Vladan)
Všude se škrtá, policisté k případům vyjíždějí na kole nebo pěšky,...
jednotná sazba 25 let, propadnutí majetku a ztráta občanskýcha lidských práv (anonym)
Až do náhrady všech škod! do lágrů půjdou, stejně jako Dr voštěp...
Jak to bude u hasičů ? (Generál Laudon jede přes vesnici, jede přes ves.)
Budou moct hasit, když jim nebude velet generál ?
Re: Plukovník, generál, major.... Vojenským hodnostem u policie zvoní hrana (J.Landa Adamov u Blanska na Moravěnce ožralé)
Ty jsi blbec - nejpíše snad z Moravyy, ne?
Zobrazit diskusi

Nový občanský zákoník

Kmenový list

Největší změna soukromého práva za 20 let.
Co se změní pro vás?

Vstupte do speciálu iHNED.cz
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Vila Tugendhat v Brně
Amsterodam, Atény, Barcelona, Londýn a Brno. Moravská metropole se dostala...
VIDEO
Prezident Vladimir Putin
Ondřej Soukup
Dokument o vytvoření nové unie, který začátkem dubna na svých webových...
reklama
reklama
reklama